Avukat Fuat Ziya ÇİFTÇİ, Gaziantep ilinde doğmuş ve ilk, orta ve lise eğitimini Gaziantep’te tamamlamıştır. Hukuk eğitimini Konya Selçuk Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nde almıştır.

Hukuk fakültesinden mezun olduktan sonra Ankara Barosu’nda stajını tamamlayıp Ankara barosuna bağlı avukat olarak serbest avukatlık yapmıştır. Uzun yıllar Ankara Barosu’na bağlı olarak iş kazaları, işçilik alacakları ve meslek hastalıkları davaları üzerine uzmanlaşmıştır.

Ankara tecrübesini, kurmuş olduğu bağlantıları ve mesleki birikimini de göz önüne alarak Gaziantep Barosuna naklini aldırmış ve ofisinin merkezini memleketi olan Gaziantep’e taşımıştır. Av. Fuat Ziya Çiftçi Gaziantep Barosu’na kayıtlı avukat olarak serbest avukatlığa devam etmektedir.

Avukat Fuat Ziya ÇİFTÇİ Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Özel Hukuku Bölümü Yüksek Lisans programında İş Hukuku alanında mesleki çalışmalarına devam etmektedir. Avukat Fuat Ziya ÇİFTÇİ çeşitli sivil toplum örgütlerine üye olup, çeşitli derneklerde denetleme kurulu başkanlığı görevini yürütmektedir.

Gaziantep merkezli Çiftçi Hukuk ve Danışmanlık bürosunda İş Hukuku, Tazminat Hukuku, İcra Hukuku, Kira Hukuku ve Medeni Hukuk başta olmak üzere çeşitli alanlarda müvekkillerine hukuki danışmanlık hizmeti vermektedir.